Jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać? Niezbędnik od Smating

Pokój dziecka to ważna przestrzeń dla Twojej pociechy. Jest jego bezpieczną przystanią, w której może spokojnie odpocząć od nadmiaru wrażeń, oddać się zabawie, zdrzemnąć we własnym łóżku. Jest miejscem, w którym stawia pierwsze samodzielne kroki, uczy się nowych rzeczy, wyrasta na samodzielną osobę. Pokój zmienia się wraz z wiekiem dziecka, dojrzewa i często zmienia swoje funkcje. Zawsze jednak jest miejscem, do którego Twoja latorośl chętnie wraca i czuje się swobodnie. Jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać, aby tworzyły spójną całość i spełniały wymagania dziecka?

Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego?

Niezależnie od wieku dziecka, meble powinny być bezpieczne. Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich są wykonane, rodzaj farby. Najlepszym rozwiązaniem są meble, które posiadają atest nieszkodliwości, dający gwarancję, że żaden element nie emituje szkodliwych substancji. Zarówno Ty, jak i Twoja pociecha, będziecie spać spokojnie i zdrowo. Meble powinny być wykonane solidnie, aby nie łamały się podczas siadania bądź pod ciężarem książek i zabawek. Jeśli Twoje dziecko jest bardzo aktywne, postaw na meble, które można przykręcić do ściany. Nawet jeśli maluch postanowi zacząć się wspinać na półki, nie spadnie wraz z nimi i nie zostanie przygnieciony do podłogi. Przy mniejszym dziecku dobrze jest wybrać meble, które mają zaokrąglone rogi. Okrągłe narożniki łagodzą skutki uderzenia.

Wybór mebli dla dziecka to nie lada gratka!

Wybór mebli dla dziecka może być trudny, bo obecnie na rynku istnieje wiele firm oraz sklepów, które mają szeroką ofertę produktów. Zanim podejmiesz decyzję, dokładnie wymierz pokój. Przed zakupem warto dokonać pomiarów i zastanowić się, jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Pomieszczenie nie może być zbyt mocno zastawione, gdyż nie będzie miejsca na swobodne poruszanie się i zabawę.

Jakie meble dla dziecka wybrać, jak odpowiednio dopasować je do wieku?

Niektóre meble, np. szafy lub komody, są uniwersalne i będą pasować do dziecka przez wiele lat. Najważniejszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest biurko oraz krzesło. Są to meble, które powinny rosnąć wraz z dzieckiem, aby nie wywoływać bólu kręgosłupa oraz złej postawy. Zawsze staraj się dobrać wysokość i wielkość mebli, do wzrostu Twojej pociechy. Jeśli chcesz, aby biurko na dłużej dobrze spełniało swoje zadanie, zastanów się nad regulowanym modelem, który możesz podwyższać w razie konieczności.

Jeśli zastanawiasz się, jakie meble do pokoju dla dziecka kupić, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Projektowane przez nas meble łączą w sobie wiele ważnych elementów, które spełnią Twoje oczekiwania oraz Twojej pociechy.

Prawidłowy rozwój dziecka a mebelki

Pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, od małego ucząc je samodzielności, porządku i koncentracji. Dodatkowo wszystkie nasze meble powstają w całości w naszej pracowni, dlatego mamy czas oraz duże chęci, aby dopracować je w najdrobniejszym szczególe, tak by wywołać radość dziecka. Dokładamy wszelkich starań, aby meble były bezpieczne oraz funkcjonalne, a przy tym wyglądały estetycznie i atrakcyjnie. Wszystkie elementy, które wchodzą w skład konstrukcji mebli, posiadają certyfikaty przyznawane na terenie Polski oraz Unii Europejskiej, dlatego mamy pewność, że zarówno sklejka, jak i powłoka są całkowicie bezpieczne.

Tworzone przez nas meble można łatwo dopasować do wnętrz w każdym domu, a dla chętnych osób możemy dokonać personalizacji dowolnego elementu. Posiadamy szeroką ofertę palet kolorystycznych, więc Twoje dziecko może stworzyć swój własny przytulny kącik w ulubionych barwach.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wybrać meble dla dzieci, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Dodaj komentarz